2012 Ek Tercihler ne Zaman

üniversite uzmankalem com 2012 Ek Tercihler ne Zaman

2012 Tercih sonuçları bugün nihayet açıklandı. Öğrencilerin sancılı bekleyişi son buldu ve şimdi öğrenciler kazandıkları üniversiteye kayıt için gün sayıyor. Fakat sonuçlar bazı öğrenciler için olumlu olmamış olabilir fakat 2012 tercih sonucunuz beklemediğiniz gibi yerleştirilemediniz yanıtıyla karşılaştığınız an umudunuzu kesmenize gerek yok 2012 ek yerleştirme şansınız hala var, tabi istediğiniz üniversite ve bölümü dolmadı ise o zaman ek tercihlerden istediğiniz üniversite ve bölümünü tekrar tercih edebilirsiniz.

Üniversite kayıt işlemleri ardından ÖSYM tarafından boş kontenjanlar belirtilip tercih edilebileceği yayınlanacak. Üniversite kayıt işlemleri tüm Türkiye’de 03.9.2012 – 07.9.2013 tarihleri arasında yapılacak.

ÖSYM 7 Eylül den sonra üniversiteye kayıt yaptırmayanları tespit edip boş kontenjanları belirleyip ek yerleştirme kılavuzunu yayınlayacak.

Resmi açıklamalar yok lakin geçen senelere baktığımızdan;

2012 Ek yerleştirme kılavuzu Eylül aynın son haftasında yayınlanır, ek yerleştirme tercihleri ise Ekim aynın ilk haftası yapılır ve sonuçlar 15-20 Ekim gibi açıklanır.

Güncelleme2012 Ek tercihler başvuru tarihi ÖSYM tarafından açıklandı. Lütfen ziyaret edin: 2012 Ek tercihler kesin başvuru tarihi

Bir önceki yazımız olan 2012 Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak başlıklı makalemizde 2012 Tercih, Tercih sonuçları ve Üniversite hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen aramalar: ek tercihler ne zaman,tercihler ne zaman

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>