Emniyet Genel Müdürlüğü Bekçi Alımları

Emniyet Genel Müdürlüğü Bekçi Alımları

emniyet genel mudurlugu bekci alimlari uzmankalem Emniyet Genel Müdürlüğü Bekçi Alımları

emniyet-genel-mudurlugu-bekci-alimlari-uzmankalem

Emniyet genel müdürlüğünde artık  alımı uygulanmaktadır. teşkilatına 20 bin sözleşmeli bekçi alınacaktır. Bu bekçiler en az lise mezunu olmak zorundadır. Bu bekçiler 500 tl maaşa tabi tutulacaklardır. Eski yıllarda mahallelerde, sokaklarda bekçiler görev yapmaktaydılar. Bir zaman sonra bekçilik devri kapanmıştı. Günümüzde ise bu bekçiler tekrardan ile alınacaklar. Bu sayede mahalleler, caddeler, sokaklar daha güvenli hale gelecektir. Hırsızlık olayları, cinayetler gibi bir çok kötü olaylar bekçiler sayesinde en aza indirilecektir.

Sokaklarda devriye atan 20 bin polis bekçilerin görevlerine başlamaları halinde suçla mücadele bölümünde görev yapacaklardır. Lise mezunu olan bekçiler duruma göre 500 tl veya 700 tl arasında maaş alabilirler. Bekçi olmak için her lise mezunu bekçilik görevine alınmayacaktır. Bekçi olabilmek için özel yetenek sınavlarına girmeleri gerekmektedir. Bekçi olabilmek için kişinin çok yaşlı olmaması gerekmektedir. bekçilerin görev ve sorumluluklarının belirtildiği kanun tasarısını tamamlamıştır.

Özel yetenek sınavını geçen kişiler bekçilik görevini yapabileceklerdir. Bekçi olmak isteyen kişiler özel yetenek sınavını geçtikten sonra polis eğitim merkezlerinde 3 ay eğitim alacaklardır. Bunun yanı sıra bekçiler 1 yıl intibak dönemi de alacaklardır. Bekçiler görevlerini yapmadıklarında sözleşmeleri iptal edilecek ve işten çıkartılacaktır. Her işte olduğu gibi bekçiler 3 yıl görev yaptıktan sonra kademe atlayarak kıdemli bekçilik görevi yapacaklardır.
bekçi alımı ilanları için emniyet genl müdürlüğ ve işkur personel alımlarını takip ederek başvuru yapabilirsiniz.

Emniyet Genel Müdürlüğü Bekçi Alımları

 

Bir önceki yazımız olan Google Nexus 4 Fiyatı başlıklı makalemizde Google, hepsiburada ve Lg hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen aramalar: EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BEKÇİ ALIMI,bekci alımları,bekcilik alımı,bekçi alımı,egm bekçi alımı,emniyet müdürlüğü bekçi alımı,emniyet genel müdürlüğü bekçi alımları,bekçilik alımları,emniyet genel müdürlüğü bekçi,bekçilik

3 thoughts on “Emniyet Genel Müdürlüğü Bekçi Alımları

  1. LİSE MEZUNUYUM,ASKERLİĞİMİ JANDARMA KORUMA OLARAK YAPTIM,EVLİYİM,DEVLET ÇAYKUR’DA GEÇİCİ İŞÇİ OLARAK ÇALIŞMAKTAYİM [MEVSİMLİK].BEKÇİ POLİS OLMAK İSTİYORUM,SİZİNLE ÇALİŞMAK İSTİYORUM,POLİSLİK YAPABİLECEK KAREKTERE SAYİBİM,GEREĞİNİN YAPILIP ve DEĞERLENDİRİLMESİ HUSUSUNDA MUSADELERİNİZLE SAYGILARIMLA RİCA ve ARZ EDERİM.

  2. askerliğimi jandarma olarak yaptım 1.95 boyunda 95 kiloyum da önce 10 sene güvenlik yaptım orta okul mezunuyum bu işi yapacağıma kesinlikle inanıyorum saygılarımı sunarım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>