Facebook Şifre Çalma

facebook uzmankalem com Facebook Şifre ÇalmaBaşlıkta da gördüğünüz gibi “Facebook Şifre Çalma” adındaki başlığımız tamamen sizlere facebook şifre güvenliği bilgileri vermek adına sizler ile paylaşıyoruz. Bu başlık altında şifrenize hangi yöntemle ulaştıklarını sizlere belirtip ve tuzağa düşmemeniz için bilgileri bulacaksınız. Facebook şifre çalma yöntemleri başında çok basit bir yol gelmektedir. Kısa bir tanımla şöyle belirtmek daha doğru olur “tuzak site” evet bu yöntem ile çok basit bir yol ile facebook şifre kırma yani işini gerçekleştire biliyorsunuz. Facebook tuzak site, facebook sahte site bunlar fake olarak bilinir. Facebook fake gibi de belirtile bilir.

Facebook şifre çalma yöntemlerinden biri “tuzak site” olarak adlandırdık. Şimdi tuzak site hakkında sizlere bilgileri verelim, facebook tuzak site, sahte site veya facebook fake her neyse adını siz belirleyin. Bunların mantığı şu şekildedir; Facebook’a benzer bir site tasarlayıp içerisine bir takım kodlar konularak sizlere sunulur ve sizde normal bir şekilde facebook hesabınıza giriş yaptığınızı düşünürken. Facebook giriş bilgileriniz anında çalınır sizinde hiçbir şeyden haberiniz olmaz.

İşte bu mantıktaki sitelere az öncede belirlediğim gibi facebook tuzak site, facebook sahte site, facebook fake olarak belirtilir.

Bu mantıktaki facebook şifre çalma yöntemine kanıp şifremizi kaptırmama için yapacağımız tek ve düzgün önlem şu olacaktır. facebook şifre çalma uzmankalem com Facebook Şifre Çalma Resimde gördüğünüz gibi facebook adresimizin facebook.com şeklinde olması lazım eğer farklı şekilde uzantılar varsa sahte site olduğunuzu gösterir ve o sitede kesinlikle kullanıcı bilgilerinizi girmeyiniz.

Facebook şifre çalma, kırma yönteminden birinin güvenliği hakkında sizlere bilgileri verdik. Şimdi açıkçası bazı arkadaşlar buraya arkadaşımın facebook şifresini çalmak, sevgilimin facebook şifresini çalmak, nişanlımın facebook şifresini çalmak, karımın facebook şifresini çalmak her neyse artık bu amaçlar için buraya gelip buraya bu tarz emeller için geleceklerdir.

Bu nedenle facebook şifre çalma, facebook hack gibi işlemlerle uğraşıyorsanız sizlere şunu söylemem de fayda var “bu tür sevdalardan vazgeçin” neden diye sorarsanız cevabım şu şekilde olacaktır.

Birinci kul hakkına giriyorsunuz, ikincisi ise suç işliyorsunuz. Zira ülkemizde hack yapmanın cezası;

  • Bilişim sisteminin bütünü veya bir kısmına hukuka aykırı olarak giren veya herhangi bir şekilde sistemde kalmaya devam edene altı ay-iki yıl arası hapis veya 800 güne kadar para cezası.
  • Bir bilişim sistemine girerek, veri veya program elde eden kimseye bir-üç yıl arası hapis.
  • Bilişim ağındaki verileri hukuka aykırı şekilde izleyen kimseye üç yıla, ağa bağlanmaksızın sistemdeki verileri izleyenlere beş yıla kadar hapis.
  • Sistemdeki veri veya programları bozan, silen, değiştiren, yok eden, erişilmez kılan veya sisteme veri veya program yerleştiren, programlara zarar verenlere beş yıla kadar hapis.
  • Bir bilişim sisteminin çalışmasını veya işleyişini tamamen veya kısmen engelleyen, erişilmez kılan veya bozan kişiye 2 yıldan 5 yıla kadar hapis.
  • Suç amacıyla donanım ve yazılım üreten, uyarlayan, satan, sağlayan, dağıtan veya bu amaçla bilişim sistemine erişimi mümkün kılan parola ve erişim kodu sağlayana beş yıl hapis.
  • Sahtecilik için bilişim sistemindeki verileri silen, değiştiren, yeni veri girene üç yıl hapis.
  • Bilişim ağıyla haksız yarar sağlayana beş yıla kadar hapis, 2 bin güne kadar para cezası.
  • Bir başkası gibi davranarak yarar sağlamak veya zarar vermek amacıyla kişileri yanıltarak bilgi toplayana bir yıl hapis.
  • Kamu kurumlarıyla gerçek ve tüzel kişilerin hizmet veya kimliğini takli eden üç yıl hapis.
Şekilde uygulanıyor. Gerisi size kalmış tabi ki
Facebook şifre çalma kırma yöntemleri saymakla bitmez tabi hacker olmadığımız için sadece yaygın ve basit yöntemleri bilip sizlere güvenliğiniz için paylaşıyoruz.
Facebook şifre çalma, facebook şifre kırma gibi güvenliğinize ilişkin konuları sizler ile paylaşıma devam edeceğiz.

Bir önceki yazımız olan Sinir Küpü Oyunu Oyna başlıklı makalemizde Beceri, Oyun ve Sinir Küpü hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen aramalar: facebook çalma,face çalma,facebook şifre çalma,face şifre çalma,facebook çalma yolları,yhs-0001,şifre çalma,face çalma yolları,facebook ifresi alma,facebook sifresi çalma

2 thoughts on “Facebook Şifre Çalma

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>