İngilizce Kelimelerle İngilizce Sınavlarına Hazırlanın

180px London Big Ben Phone box İngilizce Kelimelerle İngilizce Sınavlarına HazırlanınSeviye tespit sınavları oldukça sıkıcı sınavlardır. Uzunca bir çalışma dönemine girersiniz, çalışırsınız çabalarsınız, özel hayatınızdan çoluğunuzdan çocuğunuzdan zaman çalarak bir yerlere gelmeye çalışırsınız fakat tüm bu çalışmayı göstermeniz için 3 saatlik bir zamana izin verirler size. O üç saatiniz kötü geçmişse eğer geçmiş olsun herkesin gözünde ingilizce bilmeyen bir insan haline geliyorsunuz. Bu herhangi bir konudaki seviye tespit sınavı için malesef halen geçerli olan bir gerçektir.

Öte yandan ingilizcede bir laf vardır. Bazen okuduğum her şeyi anlarım fakat bazen de okuduğum metni iki saat inceliyorum anlayabilmek için. Bunun sebebi ingilizcenin gerçekten çok geniş bir olması ve tüm kelimeleri ezberlemenin neredeyse imkansız olduğudur.

Zaten bir çok klasiğe imza atmış olan roman yazarı Nabokov’da native english user olmadığı için hayatının son dönemlerinde bile ingilizce kelimeler öğrenmeye devam etmiştir. Bu bağlamda herhangi bir sınava hazırlanırken bazı stratejiler izlemek kaçınılmaz olmuştur.

İngilizce seviye tespit sınavlarına nasıl hazırlanmalıyız?

Seviye tespit sınavının ne tür bir sınav olduğundan, sizin ne kadar ingilizce bilginizin olduğuna bağlı olarak değişir fakat genel olarak özetlemek gerekirse temel ingilizce bilginizin olması gerekir, eğer yoksa mutlaka profesyonel bir kurstan destek almanız gerekebilir. Akabinde ise okuma çalışmaları yapmanız gerekir. Orta uzunlukta ve çok terimsel kelimeler bulundurmayan bir metni rahatlıkla okuyuabilmeniz gerekiyor. Tüm sınavlara çalışırken ortak olarak bu yöntemi izleyebilirsiniz.

İngilizce metinleri nasıl sorunsuz ve hızlı bir şekilde okuyabilirim?

Metinleri okumanın anahtarı sizin de tahmin edebileceğiniz gibi kelimelerdir. Kelime ezberinizi güçlendirerek ingilizce metinleri okumanızı kolaylaştırabilirsiniz. Okuma üzerine kısa süreli de olsa disiplinli bir çalışma yaparsanız, ingilizce metinlerin gözünüzden beyninizdeki algı bölgesine kolayca ve zahmetsizce aktığını göreceksiniz.

Kpds sınavı için de bunlar geçerli mi? O sınava nasıl hazırlanmak gerekir?

Bir gerçek var ki ne olursa olsun bu sınavlardan başarılı olabilmek için ingilizce biliyor olmanız gerekiyor. Fakat bir yöntem belirtmek gerekirsek kpds kelimeleri ağırlıklı ezber çalışması ile başarıyı yakalayabilirsiniz. Unutmayın ki devlet kurumları olsun, özel sektör devleri olsun sizden mutlaka onlara bir kpds puani göstermenizi isterler. Bu bakımdan zaten kariyerine yatırım yapan herkesin ingilizce bilmesi ve bunu bir şekilde çalışacağı kurumlara ispatlaması gerekmektedir.

Kpds sınavının özelliği nedir?

Kpds sınavı yoğun metinler ile bezenmiş gerçekten sizin ingilizce metinleri okuma ve anlama yetinizi sınayabilen bir sınavdır. Bu sınava girecekseniz uzun ingilizce metinlere alışkın hale gelmeniz gerekmektedir. Fakat uzun yıllardır yapılan çalışmalar neticesinde, sınavlarda çıkmış ve öğrencilerin zorlandığı kpds kelimelerinin listesi bulunmaktadır. Bu listesi alarak düzen ezber çalışmaları yapabilir bu sınavdaki başarı şansınızı arttırabilirsiniz.

ÜDS sınavı nasıl bir sınav? Ona ne şekilde çalışmak gerekir?

Üds sınavı da benzer bir sınav olmakla beraber daha çok akademisyenlerin tercih ettiği ve üniversitelerin kabul ettiği bir sınav durumundadır. Elbette kpds ile üds sınavı arasında farklar vardır. Örneğin üds kelimeleri, kpds den biraz daha farklılık gösterecektir. Siz de bu durumda hangi sınava girmeniz gerekiyorsa o sınavlara uygun kelimelere çalışmanız başarı şansınızı arttıracaktır.

Bir önceki yazımız olan Dış Ticaret Kursları Nasıl Olmalıdır? başlıklı makalemizde dış ticaret eğitimi, dış ticaret eğitimi istanbul ve dış ticaret videoları hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen aramalar: ingilizce kelime sınavı,ingilizce kelime sınavları,ingilizce sınav nasıl hazırlanır,ingilizce sınavına hazırlan,ismin özellikleri kelimeler sınava hazırlanıyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>