İŞKUR Nedir? Amacı Nelerdir?

iskur 300x187 İŞKUR Nedir? Amacı Nelerdir?

nedir? Amacı nelerdir? Bu başlık altında sizlere vereceğimiz cevaplar ile sorularınıza yanıt bulacağınıza inanıyorum. Sizleri daha fazla bekletmeden hemen hakkında bilgileri verelim.

İş ve işçi bulma kurumu 4 Ekim 2000 tarihinde 617 sayılı kanun hükmü kararname kapatılarak yerine Türkiye İş Kurumu (iş-kur) kurulmuştur. 

Tüm ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de işsizlik oranları yükseliyor. Bu nedenle  İŞKUR ile  istihdamın korunması  geliştirilme ve yaygınlaştırılarak işsizliğin önlenmesi amaçlanmıştır.

İŞKUR verdiği meslek eğitim kursları ile işsizlere ekmek kapısı oluyor. Aldıkları meslek eğitimi ile hayatlarına yön verebiliyorlar.

Bir önceki yazımız olan Atatürk Öldürüldü mü? Otopsi Fotoğrafları başlıklı makalemizde Atatürk, Atatürk fotoğrafları ve Atatürk otopsi fotoğrafları hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen aramalar: işkur nedir,işkurun amacı nedir,İŞKUR NE DEMEK,işkurun amacı,işkur amacı,iş kur NEDİR,i? kurma ne demek,işkur amaçları,iskur kurumu nedir,işkur ne zaman kuruldu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>