Telefon İmei No (Seri Numarası) Öğrenme

cep tel uzmankalem com Telefon İmei No (Seri Numarası) Öğrenme

Cep telefonunuzun yani seri numarasını biliyor musunuz ? Yanıtınız hayır ise cep telefonunuz numarasını öğrenme oldukça basit, peki ne işime yarayacak diye soruyor iseniz küçük bir örnek vererek sizlere telefonun seri numarası ne kadar önemli hemen belirtelim, telefonunuz çalındı diyelim telefonunuzu unutacak mısınız ? Hemen gidip yeni bir cep telefon mu alacaksanız ? Cevabınız evet ise seri numarası sizin işinize yaramayacak icon smile Telefon İmei No (Seri Numarası) Öğrenme yanıtınız hayır ise seri numara ile telefonu diler bloke edebilir, savcılığa başvura bilirsiniz. İşte cep telefonunuzun seri numarası bu ve bunun gibi işlemler gibi ihtiyacınız olacaktır. 

İmei (seri) numaramı nasıl öğrenirim?

Seri numaranızı bir kaç yöntem ile hemen öğrenebilirsiniz. 1. Yöntem: Cep telefonunuz bataryasını çıkartın ve iç kısımda yazan 15 rakam sizin imei numaranızı belirtiyor. 2.Yöntem: Ceo telefonunuz açıkken arama tuşları ile  *#06# tuşlayıp arama tuşuna basın karşınıza 15 rakamdan oluşan seri numaranızı verecek.

İmei (seri) numaramı ne yapacağım?

Seri numaranızı öğrendikten sonra herhangi bir yere not alın. Telefonunuz çalınma gibi durumlarda işinize yarayacaktır. Seri numaranız ile çalan kişinin kullanımına fırsat vermeden bloke edebilir veya savcılığa başvurup telefonunuza ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışından Alınan Telefonu Pasaport Kaydı Yapabilir miyim? başlıklı makalemizde Telefon, Telefon imei ve Yurtdışı telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen aramalar: imei öğrenme,imei numarası öğrenme,telefon imei öğrenme,samsung imei sorgulama,telefonun imei numarasını öğrenme,ımeı no öğrenme,imei no renme,samsung imei öğrenme,telefon imei sorgulama,telefonun imei kodunu öğrenme

8 thoughts on “Telefon İmei No (Seri Numarası) Öğrenme

    • Pek bilgiye sahip değil fakat yapacağınız pek birşey yok şifreyi unutmuş iseniz sanırım telefona hard format atmanız gerekecek. (Tam bilmiyorum)

  1. babam bana yurtdısından telefon getırdıı bende burda bı tanıdık vasıtasıylaa telefonumu bı telefoncuya bıraktım 1,5 saat telefon onlarda kaldı ben sonra gıdıp aldımm onlardan aldıkdan sonra bataryaa benım olmadıgını anladımm tlf sarj almıyoo ve ana ekran boguklastı yazılar cıft olduu sıfır telefonun acılıpı acılmadıgını nasıl anlarr samsung bayısıne getırsem anlarlarmıı cokk moralımm bozukk bılgısı olan varsaa yanıtlarsaa sevınırımm yurtdısından gelen bataryada serı numarası olurmuu ve buda ıcındekı belgelerde yazarmıı

  2. Pingback: Telefon İmei No (Seri Numarası) Öğrenme » CafeTiryaki.Net

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>